استقرار از گیت‌هاب در فینگ

یکی از قابلیت‌‌های ویژه‌ای که فینگ در اختیار کاربران خود قرار می‌دهد این است که بتوانند پروژه‌های خود در گیت‌هاب را به راحتی در سرویس ابری فینگ مستقر کنند.

همچنین این امکان را به شما می‌دهد که بتوانید به صورت خودکار تغییرات ایجاد شده در برنامه‌ی خود را در سکوی ابری فینگ مستقر کنید.

برای اطلاع از چگونگی استقرار یک برنامه از گیت‌هاب، فرآیند زیر را دنبال کنید.

ساخت برنامه

  • ابتدا از قسمت داشبورد بر روی گزینه‌ی ساخت برنامه جدید کلیک کنید تا به صفحه زیر منتقل شوید:

choose github

  • بعد از انتخاب گزینه‌ی گیت‌هاب، نام برنامه خود را وارد نمایید. اگر برای اولین بار می‌خواهید از گیت‌هاب برنامه‌ی خود را مستقر کنید، بر روی گزینه‌ی اتصال به حساب جدید کلیک کرده تا به یکی از حساب‌‌های گیت‌هاب‌تان متصل شوید:

create github app

  • با انجام مراحل بالا صفحه‌ی زیر نمایش داده می‌شود که باید آدرس ایمیل یا نام حساب کاربری و همچنین رمز عبور خود در گیت‌هاب را وارد کرده و بر روی گزینه‌ی Sign in کلیک کنید:

signIn github

  • با ورود به حساب کاربری خود در گیت‌هاب، به صفحه‌ی نصب fingcloud منتقل می‌شوید. در این صفحه یکی از گزینه‌های All repositories (‌اجازه‌ی دسترسی به همه ریپازیتوری‌ها) و یا Only select repositories (اجازه دسترسی به یک ریپازیتوری خاص) را انتخاب کرده و بر روی دکمه Install & Authorize کلیک نمایید:

install github

  • بعد از نصب موفقیت آمیز fingcloud بر روی حساب گیت‌هاب خود، لیست organization ها و یا حساب‌تان نمایش داده می‌شود. که با کلیک کردن بر روی هر یک، ریپازیتوری‌های آن دانلود می‌شود:

list account github

  • بعد از انجام مراحل بالا، ریپازیتوری مد نظر خود را انتخاب کنید:

choose github repositorie

فینگ به صورت خودکار نوع پلتفرم هر یک از ریپازیتوری‌های شما را تشخیص می‌دهد.

  • در پایان پلن مورد نیاز برنامه خود را انتخاب کرده و بر روی دکمه‌ی ایجاد برنامه کلیک نمایید تا مراحل ساخت و استقرار برنامه‌ی شما آغاز شود.

choose app plan

استقرار خودکار

قبل از ایجاد برنامه، می‌توانید گزینه‌ی استقرار خودکار را فعال کنید. با انجام این کار، هر نوع تغییراتی که در برنامه خود داشته باشید و بخواهید آن را بر روی ریپازیتوری خود در گیت‌هاب push کنید. فینگ به صورت خودکار مراحل استقرار را آغاز کرده و تغییرات ایجاد شده را، بر روی برنامه شما اعمال می‌کند. choose github branch

مشاهده خروجی

بعد از اولین استقرار، سرویس ابری فینگ برای برنامه‌ی شما یک زیر دامنه‌ی رایگان اختصاص می‌دهد که می‌توانید از طریق آن از صحت استقرار برنامه خود اطمینان حاصل کنید.

زیر دامنه‌ی شما اینگونه خواهد بود: https://hello-next.onfing.ir